
Učimo u prirodi – 3/1
24. maj 2022.
Evropski Dan parkova – 24. maj
24. maj 2022.Tri odeljenja sedmog razreda sa nastavnicima Oliverom Krstonošić, Zorkom Matić i Ljiljanom Damjanović, boravili su 22. i 23.05.2022. godine na dvodnevnoj ekskurziji gde su saznali brojne informacije o kraljevskoj porodici Karađorđević, istraživali pećine, posetili mesto gde je Karđorđe proglašen za vođu Prvog srpskog ustanka a iznad svega sjajno se družili.
Prvog dana, učenici su obišli Hram Sv. Save u Beogradu, Risovačku pećinu, Narodni muzej u Aranđelovcu i Bukovičku banju. U hotel „Oplenac“ stigli su oko 16.00 časova, smestili se, večerali, prošetali, a zatim, organizovali žurku i zajedničko druženje.
Drugog dana, nakon doručka u 9.00 časova, učenici su obišli crkvu Sv. Đorđa na Oplencu kao i kuću kralja Petra Prvog koja se nalazi u blizini. Naredna destinacija „sedmaka“ je bila Karađorđev grad, gde su učenici imali priliku da ponove stare i saznaju nove nformacije o važnim događajima iz istorije Srbije. Nakon šetnje Topolom, koja je smeštena u srcu Šumadije, sledio je ručak, a nakon toga povratak kući. Poslednje mesto koje su obišli je Marićevića jaruga, mesto na kom je postignut dogovor o dizanju ustanka 1804. godine.
Realizacijom ekskurzije zadovoljni su i učenici i nastavnici a narednog vikenda na ekskurziju odlaze učenici 5. razreda.