
Opštinsko takmičenje iz fizike
13. februar 2023.
4/1 u znaku vinogradarstva
14. februar 2023.Danas, nakon završetka redovne nastave, u „velikoj“ školi, održan je školski turnir u šahu na kom je učestvovalo oko 60 učenika od 1. do 8. razreda.
Učesnike je, na samom početku, pozdravio g-din Dragi Grubor, predsednik crvenačkog šah kluba „Miljo Vujović“ i otvorio turnir.
U prvom delu, takmičili su se učenici mlađih razreda koji su se srčano borili i pokazali veliko umeće i dobro poznavanje ove drevne igre. Konkurencija je zaista bila velika, svi su bili sjajni ali ipak najuspešniji su bili:
1.mesto – Viktor Varga, 4. razred
2.mesto – Veljko Dragičević, 1. razred
3.mesto – Mladen Đurić, 4. razred
U starijoj grupi, svi igrači takođe su bili izuzetni i imali su veliku podršku svojih drugova.
U starijoj grupi istakli su se:
1.mesto – Strahinja Krčmar, 7. razred
2.mesto – Vukašin Žarić, 7. razred
3.mesto – Konstantin Brakus, 7. razred
Ovim putem još jednom čestitamo nagrađenim učenicima.
Ujedno, sve takmičare pohvaljujemo zbog fer-plej igre, dečake 7/2 za organizaciju i ideju, učenike koji su pomogli u realizaciji a posebno zahvaljujemo šah klubu na podršci ove manifestacije koja će, nadamo se, postati tradicionalna u našoj školi.
Cilj turnira je bio je druženje, edukacija i borba protiv nasilja, kojima je posvećen ovaj mesec.
Živeli i vidimo se uskoro na sledećem turniru !